Doçentlik Puan Hesaplama

admin Haziran 11, 2021 0 Comments

Doçentlik Puan Hesaplama Robotu

Üniversitelerarası Kurul başka bir tarihDoçentlik Puan Hesaplama belirlemedikçe doçentlik başvurusu, yılda iki  kez olmak üzere Mart ve Ekim aylarının yirminci günü başlayıp, en geç ilgili ayın son çalışma günü mesai saati bitimine kadar devam eder.

Nihai karar ÜAK’ a aittir.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili hükümleri uyarınca doçentlik başvurularında ilgili bilim veya sanat alanında jüriler oluşturarak adayların yayın ve çalışmalarını Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen esas ve usuller  kapsamında değerlendirip yeterli yayın ve çalışmaya sahip olan adaylara doçentlik unvanı Üniversitelerarası Kurulunca verilir ve bu süreç Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca yürütülür.

–  Doçentlik değerlendirmesi, Üniversitelerarası Kurulun görüşü üzerine Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen bilim/sanat alanlarında adayın akademik yayın ve çalışmalarının incelenmesi çerçevesinde yapılır.

2022 yılından itibaren  başvurular Mart ve Ekim aylarında olmak üzere yılda 2 kez yapılmaktadır.

Doçentlik Başvuruları için değerli hocalarımıza tavsiyemiz şimdiden sürece yönelik eksikliklerini tamamlamalarıdır.

Doktora Sonrası faaliyetlerinize ilişkin puanınızı Yukarıdaki Doçentlik Puan Hesaplama Araçlarımızı kullanarak hesaplatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara