DBS’ ye Yüklenecek Belgeler

admin Mayıs 23, 2021 0 Comments

DBS’ ye Yüklenecek Belgeler

DBS' ye Yüklenecek BelgelerDBS’ ye Yüklenecek Belgeler ve Başvurular elektronik ortamda alınmakta ve aday tarafından yüklenen belgeler üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Dolayısıyla makale, bildiri, kitap, atıf, ders gibi alanlarda hangi belgelerin yüklenmesi gerektiği önem taşımakta olup, bu hususlar aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

Makale           : Endekste taranmayan yayınlar için Editör Listesi, Endeks Çıktısı, Kapak istenmemektedir. Tam metin 1 pdf, Editör Listesi, Endeks Çıktısı, Kapak birleşik şekilde 1 pdf olarak 2 dosya yüklenecektir.

Kitap               : Tam metninin yüklenmesi yeterli olup, yayınevinin uluslararası olması durumunda bu belgenin de yüklenmesi tarafımızca tavsiye edilmektedir.

Bildiri              : 15 Aralık 2016 öncesi tarihlerde yapılan konferanslara ait olan Katılım Belgeleri zorunlu değildir. 15 Aralık 2016 sonrası konferanslar için metin(kongre kapakçığı, düzenleme kurulu, oturum bilgileri ve özet veya tam bildirinin olduğu bildiri kitapçığı) 1 pdf, Katılım Belgesi için 1 pdf olarak 2 dosya yüklenecektir.

Proje               : Projede görev aldığınıza ve projenin devam ettiğine ya da tamamlandığına dair kanıtlayıcı belge yüklenecektir.

Ders                : Dersin tarafınızdan verildiğine dair Üniversiteden onaylı yazı

Tez                  : Sadece Yurt Dışı Üniversitelerdeki Lisansüstü Programdan mezun iseniz dosya yüklemeniz istenmektedir. Yurtiçinde tez merkezinden otomatik çekmeniz gerekmektedir.

Atıf                 :  Web of Science ve Scopus başta olmak üzere tüm atıf sistemlerini tarayarak atıflarınızı özenle buluyor ve ÜAK tarafından istenilen şablonda yer alan bilgileri de gözeterek sisteme yüklüyoruz.

Yabancı Dil Bilgisi:       : ÖSYM ve YÖK’ün yaptığı yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı için belge yüklenmesi istenmemektedir. ÖSYM ve YÖK’ün dışında yapılan sınavlar için belge yüklenmesi istenmektedir. Fakat 2002 ve öncesi tarihlerde yapılan ÖSYM sınavlarına ait kayıtlara ulaşılamadığı için bu tarihlere ait yabancı dil puanın manuel olarak sisteme girilmesi ve DBS’ de yapılan başvuru sırasında ilgili belgenin yüklenmesi gerekmektedir.

DBS’ ye Yüklenecek Belgelere ait  puanınızı Hesaplama Araçlarımızı kullanarak hesaplatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara